Smiling Fish International Series 2010

04 - 09 May, Thailand

PRIZE MONEY USD 5,000

MATCH RESULTS 07 May 2010

  • 17:30
    XD
    Main Location 1
    Patiphat CHALARDCHALEAM [1]
    Savitree AMITRAPAI
    bt
    Wanwat UMPANSUWAN
    Jongkolphan KITITHARAKUL
    21-9, 21-9
    0:31
  • 17:30
    XD
    Main Location 2
    Nuttaphon NARKTHONG
    Narissapat LAM
    bt
    Nipitphon PHUANGPHUAPET
    Wiranpatch HONGCHOOKEAT
    21-16, 21-18
    0:28
  • 17:30
    XD
    Main Location 3
    Thitipong LAPOE [3]
    Peeraya MUNKITAMORN
    bt
    Sermsin WONGYAPROM
    Thidarat KLEEBYEESOON
    21-16, 21-13
    0:25
  • 17:30
    XD
    Main Location 4
    Maneepong JONGJIT [2]
    Rodjana CHUTHABUNDITKUL
    bt
    Sarayut SAETANG
    Pijitjan WANGPAIBOONKJ
    22-20, 21-18
    0:32
  • 18:10
    WS
    Main Location 1
    Chanida JULRATTANAMANEE [4]
    bt
    Maetenee PHATTANAPHITOON
    11-7, Retired
    0:10
  • 18:10
    WS
    Main Location 2
    Rawinda PRAJONGJAI
    bt
    Nitchaon JINDAPOL [2]
    22-24, 21-16, 22-20
    1:05
  • 18:10
    WS
    Main Location 3
    Ratchanok INTANON [1]
    bt
    Sin Er NG
    21-9, 21-9
    0:27
  • 18:10
    WS
    Main Location 4
    Sapsiree TAERATTANACHAI [3]
    bt
    Nittayaporn NIPATSANT
    21-11, 21-19
    0:35
  • 18:50
    MS
    Main Location 1
    Ajay JAYARAM [1]
    bt
    Poodchalat PISIT [6]
    21-13, 21-10
    0:42
  • 18:50
    MS
    Main Location 2
    Iskandar ZULKARNAIN [8]
    bt
    GOH Soon Huat
    21-11, 18-12 Retired
    0:38
  • 18:50
    MS
    Main Location 3
    Robin GONANSA [5]
    bt
    Muhd Syawal MOHD ISMAIL
    21-15, 18-21, 21-12
    0:55
  • 18:50
    MS
    Main Location 4
    Watchara BURANAKUEA [10]
    bt
    Prasojo Adi ANDRIANUS
    23-21, 23-21
    0:45
  • 19:30
    WD
    Rodjana CHUTHABUNDITKUL
    Wiranpatch HONGCHOOKEAT
    -
    Misato ARATAMA
    Yui HASHIMOTO
    Walkover
  • 19:30
    WD
    Main Location 1
    Pavita ISSARIYANETH
    Thidarat KLEEBYEESOON
    bt
    Jing Qiong MOK [1]
    Shi Yan Samantha NEO
    21-8, 21-7
    0:20
  • 19:30
    WD
    Main Location 3
    Worraruethai RUANGTHANANRUK
    Chanyaporan YUSARA
    bt
    Chayanit CHALADCHALAM
    Salinee SOMSRI
    20-22, 22-20, 21-18
    0:55
  • 19:30
    WD
    Main Location 4
    Ratchanok INTANON
    Pijitjan WANGPAIBOONKJ
    bt
    Patchanut KRAJANGJIT
    PAMORNSUWAN Tanyanan
    21-10, 21-11
    0:25
  • 20:10
    MD
    Main Location 1
    Danny Bawa CHRISNANTA [1]
    Chayut TRIYACHART
    bt
    Yao Han OW [7]
    Hong Kheng YEW
    21-18, 21-10
    0:35
  • 20:10
    MD
    Main Location 2
    Suwat PHAISANSOMSUK
    Wasapon UTTAMANG
    bt
    HEG Nelson Wei Keat
    TEO Ee Yi
    21-19, 21-12
    0:30
  • 20:10
    MD
    Main Location 4
    Patiphat CHALARDCHALEAM [6]
    Thitipong LAPOE
    bt
    D.CABALLES Tin [3]
    Nipitphon PHUANGPHUAPET
    21-12, 21-17
    0:30
  • 20:10
    MD
    Main Location 4
    Muhd Syawal MOHD ISMAIL [8]
    Iskandar ZULKARNAIN
    bt
    Sze Onn GOH
    Wee Tat TAN
    21-19, 15-21, 21-14
    0:50