RSL Kharkiv International 2019

04 - 08 September, Ukraine

PRIZE MONEY USD 25,000

MATCH RESULTS 05 September 2019

ORDER OF PLAY

MATCH OVERVIEW

  • 09:00
    MS - Qualification
    Joran KWEEKEL
    bt
    Roman ALTUNIAN
    21-7, 21-12
    0:20
  • 09:00
    MS - Qualification
    Iliyan STOYNOV
    bt
    Kyrylo LEONOV
    8-21, 11-7 Retired
    0:20
  • 09:40
    MS - Qualification
    Gergo PYTEL
    bt
    Sergey DON
    23-21, 21-18
    0:39
  • 09:40
    MS - Qualification
    Dimitar YANAKIEV
    bt
    Michael SPENCER-SMITH
    21-9, 21-10
    0:21
  • 10:20
    WS - Qualification
    Hristomira POPOVSKA
    -
    Tereza ŠVÁBÍKOVÁ
    No Match
  • 10:20
    WS - Qualification
    Yevheniia KANTEMYR
    bt
    Katsiaryna ZABLOTSKAYA
    9-21, 21-13, 21-14
    0:34
  • 11:00
    WS - Qualification
    Lokomotiv ZALIZKO
    Maria DELCHEVA
    bt
    Yana PRYKHODKO
    21-9, 21-8
    0:17
  • 12:00
    XD
    Saipratheek. K KRISHNAPRASAD
    Ashwini BHAT K.
    bt
    Ivan MEDYNSKIY
    Valeriya RUDAKOVA
    23-25, 21-9, 21-18
    0:39
  • 12:00
    XD
    Mihkel LAANES
    Helina RÜÜTEL
    bt
    Glib BEKETOV
    Yevheniia KANTEMYR
    21-12, 21-10
    0:20
  • 12:40
    XD
    Philip BIRKER
    Katharina HOCHMEIR
    bt
    Danylo SKRYNNIK
    Anastasiia PROKOPOVYCH
    16-21, 21-15, 21-12
    0:34
  • 12:40
    XD
    Jones Ralfy JANSEN
    Kilasu OSTERMEYER
    bt
    Vladyslav LANDIAK
    Amina LYSENKO
    21-14, 21-8
    0:18
  • 13:20
    XD
    Lokomotiv ZALIZKO
    Pawel SMILOWSKI [3]
    Magdalena SWIERCZYNSKA
    bt
    Danylo SHEVCHENKO
    Daria POIDA
    21-10, 21-14
    0:22
  • 13:20
    XD
    Lokomotiv LOKOMOTYV
    Gregory MAIRS
    Victoria WILLIAMS
    bt
    Gennadiy NATAROV
    POGREBNIAK VIKTORIIA
    21-13, 21-12
    0:21
  • 14:00
    XD
    Bjarne GEISS
    Annabella JAEGER
    bt
    Sergey DON
    Arina MARUSHCHAK
    21-13, 21-12
    0:22
  • 14:00
    XD
    Lokomotiv LOKOMOTYV
    Eloi ADAM
    Margot LAMBERT
    bt
    Sander MERITS
    Kati-Kreet MARRAN
    21-18, 15-21, 21-10
    0:43
  • 14:40
    WD
    Annabella JAEGER
    Stine KÜSPERT
    bt
    Arina MARUSHCHAK
    Yelyzaveta YAKOVLIEVA
    21-11, 21-12
    0:25
  • 14:40
    WD
    Lokomotiv ZALIZKO
    Alzbeta BASOVA
    Michaela FUCHSOVA
    bt
    Sofiia LAVROVA
    Anastasiia YEROKHINA
    21-7, 21-9
    0:19
  • 15:20
    WD
    Lokomotiv ZALIZKO
    Jenny MOORE
    Victoria WILLIAMS
    bt
    Yevheniia KANTEMYR
    Oleksandra KYSELYOVA
    21-4, 21-7
    0:17
  • 15:20
    WD
    Lokomotiv LOKOMOTYV
    Serena AU YEONG
    Katharina HOCHMEIR
    bt
    Anna MIKHALKOVA
    Yevgeniya PAKSYUTOVA
    21-15, 21-17
    0:28
  • 16:00
    MD
    Lokomotiv RSL
    Bjarne GEISS
    Jan Colin VÖLKER
    bt
    Roman ALTUNIAN
    Oleksandr CHAKALOV
    21-11, 21-14
    0:20
  • 16:00
    MD
    Lokomotiv ZALIZKO
    Callum HEMMING
    Gregory MAIRS
    bt
    Vladyslav LANDIAK
    Danylo SKRYNNIK
    21-3, 21-10
    0:20
  • 16:00
    MD
    Lokomotiv ZALIZKO
    Philip BIRKER
    Dominik STIPSITS
    bt
    Danylo SHEVCHUK
    Valeriy ZHURAVLYOV
    21-14, 21-10
    0:18
  • 16:00
    MD
    Lokomotiv LOKOMOTYV
    Eloi ADAM
    Julien MAIO
    bt
    Oleg AMOSOV
    Danylo SHEVCHENKO
    21-4, 21-5
    0:19