YONEX Waikato International 2019

28 - 31 March, New Zealand

PRIZE MONEY USD 10,000

MATCH RESULTS 30 March 2019

ORDER OF PLAY

MATCH OVERVIEW

  • 10:00
    XD
    Eastlink 9
    Hiroki MIDORIKAWA
    Natsu SAITO
    bt
    XUHENG Zhuan Yi
    LI Jia Jia
    21-12, 21-9
    0:21
  • 10:00
    XD
    Eastlink 7-streaming
    Simon Wing Hang LEUNG [1]
    Gronya SOMERVILLE
    bt
    YAN Yu Hang
    YANG Jia Yi
    21-15, 21-15
    0:28
  • 10:15
    XD
    Eastlink 2
    DAI Zhi Yi
    WANG Hui
    bt
    Dacmen VONG
    Justine VILLEGAS
    21-18, 21-19
    0:25
  • 10:15
    XD
    Eastlink 4
    ZHANG Han Yu
    PAN Han Xiao
    bt
    Ben PERKINSON
    Ella SMITH
    21-14, 18-21, 21-14
    0:33
  • 10:40
    MS
    Eastlink 7-streaming
    Tien Minh NGUYEN [1]
    bt
    Adam DOLMAN
    21-12, 21-11
    0:29
  • 10:55
    WS
    Eastlink 9
    WU Yu Qi
    bt
    Yue Yann Jaslyn HOOI [4]
    19-21, 21-15, 21-15
    0:55
  • 11:20
    MS
    Eastlink 7-streaming
    YE Binghong
    bt
    LE Duc Phat [3]
    17-21, 21-10, 21-13
    0:42
  • 11:35
    MS
    Eastlink 9
    GAO Zheng Ze
    bt
    Andre MARTEEN [2]
    21-13, 21-18
    0:43
  • 12:00
    WS
    WU Luo Yu
    -
    Emily BEACH
    Walkover
  • 12:00
    WS
    Eastlink 7-streaming
    WANG Si Qi
    bt
    CHUA Hui Zhen Grace [2]
    21-16, 21-11
    0:34
  • 12:15
    MD
    Eastlink 2
    Wen Xing Abel TAN [2]
    Han Zhuo TOH
    bt
    Dhanny OUD
    Christopher STEEGHS
    21-11, 21-14
    0:30
  • 12:15
    MS
    Eastlink 4
    Runze YAN
    bt
    ZHANG Wei Yi
    21-15, 21-11
    0:31
  • 12:40
    WS
    Eastlink 9
    Thi Trang (B) VU [1]
    bt
    QIN Jinjing
    19-21, 21-14, 3-0 Retired
    0:41
  • 12:40
    WD
    Eastlink 7-streaming
    Setyana MAPASA [1]
    Gronya SOMERVILLE
    bt
    QIU Zi Ying
    WANG Hui
    21-7, 21-9
    0:20
  • 12:55
    WD
    Eastlink 2
    HOU Fang Fang
    LI Jia Jia
    bt
    Rebecca FONG
    Jasmin Chung Man NG
    21-10, 21-7
    0:22
  • 12:55
    MD
    Eastlink 4
    YAN Yu Hang
    ZHANG Han Yu
    bt
    Jonathan CURTIN [3]
    Dylan SOEDJASA
    21-19, 21-16
    0:30
  • 13:20
    WD
    Eastlink 9
    PAN Han Xiao
    YANG Jia Yi
    bt
    Sally FU [2]
    Alyssa TAGLE
    21-15, 21-18
    0:25
  • 13:20
    MD
    Eastlink 7-streaming
    XUHENG Zhuan Yi
    ZHANG Bin Rong
    bt
    Simon Wing Hang LEUNG [1]
    Mitchell WHELLER
    16-21, 21-16, 21-17
    0:53
  • 13:35
    WD
    Eastlink 9
    Roanne APALISOK
    Janice JIANG
    bt
    Dharshinie VASIGARAN
    Jayshinie VASIGARAN
    24-22, 22-20
    0:40
  • 13:35
    MD
    Eastlink 7-streaming
    DAI Zhi Yi
    ZHENG Kai
    bt
    Adam DOLMAN
    Jacob SCHUELER
    21-17, 21-12
    0:26