logo

Russian Open Grand Prix 2016

04 - 09 October, Russia

PRIZE MONEY USD 55,000

MATCH RESULTS 07 October 2016

  • 17:00
    WD
    Main Location 2
    Tatjana BIBIK
    Elena KOMENDROVSKAJA
    bt
    JAKKAMPUDI Meghana
    S RAM Poorvisha
    21-14, 13-21, 21-18
    0:53
  • 17:00
    MD
    Main Location 3
    Rodion ALIMOV
    Pavel KOTSARENKO
    bt
    Vladimir MALKOV
    Sergey SIRANT
    21-14, 21-18
    0:24
  • 17:10
    MD
    Main Location 1
    Vladimir IVANOV [1]
    Ivan SOZONOV
    bt
    Nikita KHAKIMOV
    Anatoliy YARTSEV
    21-13, 21-12
    0:25
  • 17:10
    WD
    Main Location 4
    Evgeniya KOSETSKAYA
    Ksenia POLIKARPOVA
    bt
    Sofiia DOROSHENKO
    Polina MAKOGONOVA
    21-10, 21-6
    0:23
  • 17:40
    WD
    Main Location 3
    Natalia PERMINOVA
    Anastasiia SEMENOVA
    bt
    Ksenia EVGENOVA
    Maria SHEGUROVA
    21-12, 17-12 Retired
    0:30
  • 17:40
    MD
    Main Location 4
    Evgenij DREMIN
    Denis GRACHEV
    bt
    Roman DVORNIKOV
    Alexej ZOLOTUEV
    21-16, 21-14
    0:21
  • 17:50
    MD
    Main Location 1
    Konstantin ABRAMOV [2]
    Alexandr ZINCHENKO
    bt
    Semen IAKOVLEV
    Andrey JDANOV
    21-7, 21-8
    0:15
  • 17:50
    WD
    Main Location 2
    Anastasiia AKCHURINA [1]
    Olga MOROZOVA
    bt
    Yana IGNATYEVA
    Kristina VYRVICH
    21-8, 21-8
    0:24
  • 18:20
    WS
    Main Location 1
    Evgeniya KOSETSKAYA
    bt
    Tanvi LAD [3]
    21-16, 21-19
    0:34
  • 18:20
    MS
    Main Location 4
    Anatoliy YARTSEV
    bt
    Sergey SIRANT [7]
    21-18, 21-13
    0:29
  • 18:30
    WS
    Main Location 2
    GADDE Ruthvika Shivani [4]
    bt
    Elena KOMENDROVSKAJA
    13-21, 21-10, 21-17
    0:52
  • 18:30
    MS
    Main Location 3
    Siril VERMA
    bt
    Zulhelmi ZULKIFFLI [8]
    21-12, 21-18
    0:36
  • 19:00
    MS
    Main Location 1
    Vladimir MALKOV [4]
    bt
    Artem POCHTAROV [5]
    21-18, 16-16 Retired
    0:40
  • 19:00
    WS
    Main Location 4
    Natalia PERMINOVA [1]
    bt
    Elizaveta PYATINA
    21-11, 21-19
    0:27
  • 19:10
    WS
    Main Location 3
    Ksenia POLIKARPOVA [2]
    bt
    Anastasiia SEMENOVA
    21-12, 14-21, 21-19
    0:45
  • 19:10
    MS
    Main Location 4
    Zulfadli ZULKIFFLI [1]
    bt
    Alexander BUTOVETSTKIY
    21-12, 21-8
    0:34
  • 19:40
    XD
    Main Location 1
    Vladimir IVANOV
    Valeria SOROKINA
    bt
    Andrey PARAKHODIN [4]
    Anastasiia AKCHURINA
    21-17, 21-15
    0:33
  • 19:40
    XD
    Main Location 2
    Evgenij DREMIN [1]
    Evgenia DIMOVA
    bt
    Rodion ALIMOV
    Alina DAVLETOVA
    21-17, 21-13
    0:27
  • 19:50
    XD
    Main Location 2
    Anatoliy YARTSEV
    Evgeniya KOSETSKAYA
    bt
    Alexandr ZINCHENKO [3]
    Olga MOROZOVA
    21-16, 23-25, 22-20
    0:48
  • 19:50
    XD
    Main Location 3
    Pranaav Jerry CHOPRA [2]
    REDDY N. Sikki
    bt
    Aleksandr VASILKIN
    Kristina VYRVICH
    21-10, 21-8
    0:20